(PL) OBS nie współpracuje z dwoma kartami graficznymi

ArTvi

New Member
Witam!

Mam problem odnośnie OBS Studio w najnowszej wersji. Nie chce on przechwycić obrazu z pulpitu komputera gdy ten pracuje na karcie zintegrowanej a program na dedykowanej. Wiem, że to nie ma prawa działać lecz pod zintegrowaną kartę podpięty jest domyślnie monitor i nie możliwa jest zmiana gdyż to laptop. Panel NVIDIA również nie pomógł. Zintegrowana służy do pulpitu, dedykowana do gier i programów (szczególnie do montażu filmów). Zintegrowana to AMD Radeon Vega 10 a dedykowana NVIDIA GeForce GTX 1660TI DDR6 6GB. Sterowniki były również aktualizowane ze strony producenta laptopa (najnowsze sterowniki NVIDIA działają bardzo słabo). Z powodu zintegrowanej karty oraz podpięcia do niej monitora wyłączając tą kartę nie mogę ustawić jasności ekranu, efekty wizualne Win 10 nie działają płynnie lecz się zauważalnie przycinają jak i panel kontrolny NVIDIA nie jest dostępny (Użytkownik nie korzysta z monitora podpiętego do karty NVIDIA), sam GeForce Experence nie działa dobrze, nie da się go obsługiwać. Problem znika po włączeniu integry. Poniżej przesyłam załączniki mojego Biosu, Bios ASUS Utility w wersji 310. Według mnie nie ma tam możliwości zmiany domyślnej karty. Jest jakiś sposób by to działało? Da radę by OBS współpracował z dwoma kartami?
IMG_20200728_163314.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200728_163339.jpg
    IMG_20200728_163339.jpg
    762.9 KB · Views: 37
  • IMG_20200728_163411.jpg
    IMG_20200728_163411.jpg
    777 KB · Views: 38
  • IMG_20200728_163440.jpg
    IMG_20200728_163440.jpg
    752.8 KB · Views: 33

Tomasz Góral

Active Member
Na zrzutach nie ma nic o grafice.
A w ustawieniach panelu NVidia nie możesz przypisać uruchamianie OBS z kartą?
Podłączony monitor jest połączony przez hdmi czy vga ?
 

ArTvi

New Member
Na zrzutach nie ma nic o grafice.
A w ustawieniach panelu NVidia nie możesz przypisać uruchamianie OBS z kartą?
Podłączony monitor jest połączony przez hdmi czy vga ?
Mam ustawione w panelu uruchamianie z dedykowaną kartą. Program się uruchamia na niej i gry (Gry przechwytuje), pulpit jest na zintegrowanej i się gryzą, efekt to czarny ekran. Nie wiem przez co jest podpięte i nie mogę tego zmienić bo to laptop a zewnętrznego monitora nie posiadam.
 

Tomasz Góral

Active Member
Zostaw integrę w spokoju.
Wyłącz Game DVR.
Zaktualizuj Windows do wersji 2004 (jak nie masz tej aktualizacji dostępnej, to odwiedź stronę MS).
Zaktualizuj sterowniki NVidii, bo te które masz to jakieś stare. W chwili pisania obowiązuje wersja 451.67, sam posiadam 451.48.
Z logów wychodzi że, OBS uruchamia się z NVidią.
 

ArTvi

New Member
Zostaw integrę w spokoju.
Wyłącz Game DVR.
Zaktualizuj Windows do wersji 2004 (jak nie masz tej aktualizacji dostępnej, to odwiedź stronę MS).
Zaktualizuj sterowniki NVidii, bo te które masz to jakieś stare. W chwili pisania obowiązuje wersja 451.67, sam posiadam 451.48.
Z logów wychodzi że, OBS uruchamia się z NVidią.
Sterowniki są zaktualizowane (Game Ready). W OBS spadały mi FPS na czarnym ekranie i obciążenie karty było około 90% ale po aktualizacji sterowników jest dobrze. System już aktualny lecz problem występuje dalej. Karty graficzne się ze sobą gryzą lecz chyba nie mogę przepiąć monitora w laptopie do dedykowanej. Pytanie tylko co robić by działało bo Integra też pomocna
 

ArTvi

New Member
Dodam, że parę dni temu była aktywna jeszcze jedna trzecia karta ASUS Link Graphics Adapter. Zainstalowała się bodajże przy aktualizacji sterowników od producenta ale nie chciała się odinstalować instalując się na nowo. Problem rozwiązany dzięki Malwarebytes AdwCleaner. Wykrył to jako niechciany dodatek i usunął. Teraz już mogę spać spokojnie
 

Tomasz Góral

Active Member
A sprawdziłeś jakie masz ustawienia wydajności energetycznej ?
Dlaczego masz tyle brakujących elementów (pliki png, błąd dźwięku) ?
I dlaczego masz monitor_capture jako pierwsze, na samym wierzchu sceny, to powoduje zasłonięcie elementów, które są niżej np. game_capture ?
 

ArTvi

New Member
A sprawdziłeś jakie masz ustawienia wydajności energetycznej ?
Dlaczego masz tyle brakujących elementów (pliki png, błąd dźwięku) ?
I dlaczego masz monitor_capture jako pierwsze, na samym wierzchu sceny, to powoduje zasłonięcie elementów, które są niżej np. game_capture ?
Ustawienia pochodzą z innego komputera (starego), który pracował na integrze i procesorze niskonapięciowym [chodzi o sceny]. Stąd tyle brakujących plików. Ustawienia wydajności energetycznej nastawione są na preferowanie najwyższej wydajności i blokowanie klatek na poziomie 60 FPS (w celu zapobiegania wysokim temperaturom). Jest to scena testowa, mam tak ustawione gdyż mam też liczniki subskrypcji czy widzów, stąd takie ustawienie by inne elementy nie zakrywały tych. Błąd dźwięku dlatego, że nie miałem podłączonej obecne zewnętrznej karty dźwiękowej z której korzystam na co dzień.
 

ArTvi

New Member
Czemu monitor_capture zasłania ci game_capture - to nie jest to samo !
Wiem, że to nie to samo, przechwytywanie ekranu zasłania przechwytywanie gry lecz przechwytywanie ekranu nie jest ciągle widoczne. Gdy chcę uruchomić grę ukrywam te źródło, tak samo z grą. Jakbym przestawił to game_capture zasłaniało by monitor_capture.
 

ArTvi

New Member
Raczej chyba nic nie zdziałam, wyczyściłem wszystko jednak to nic nie dało. Obs przechwytuje obraz tylko z programów, które działają na dedykowanej karcie i gier. Jeśli pulpit jest na zintegrowanej występuje problem. Super by było jakby Obs nad tym popracował jednak chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupno monitora i przełączenie na nim na dedykowaną kartę by móc przechwycić pulpit. Nie chcę wydawać pieniędzy jednak chyba jestem zmuszony. Dziękuję za pomoc!
 
Top