Question / Help Problem z przechwytywaniem ekranu (OBS 25.0.4)

Macierz

New Member
Siemanko!

Chciałbym robić tutoriale w których będę opowiadał o programowaniu, uczył tego itp. i właśnie chciałem użyć OBS do przechwytywania ekranu z dźwiękiem, ale po dodania źródła "przechwytuj ekran" chyba nie wykrywa mi ekranu... Wrzucam screeny. Zakładam nowy wątek, bo przeszedłem przez chyba 15 tutoriali jak naprawić ten problem i nic nie pomogło, a Windowsowa aplikacja do nagrywania egranu ssie. Wersja OBS to 25.0.4

Co robiłem (żadne z wymienionych działań nie przyniosło rezultatu):
- odpalałem program jako administrator
- zaistalowałem program ponownie (usuwając wszystkie dane z poprzedniej instalacji, łącznie z ustawieniami i pozostałościami po pliku)
- w Panelu Sterowania Nvidii w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" dodałem OBS Studio i jako preferowany procesor graficzny raz wybrałem zintegrowaną kartę graficzną, raz dedykowaną Nvidii, a raz wybrałem opcję "Użyj ustawienia globalnego" z preferencją na grafikę zintegrowaną (nic z tego nie przyniosło porządanego rezultatu)
- w GForce Experience wyłączyłem udostępnianie
- kikakrotnie restartowałem komputer, program oczywiście też uruchamiałem ponownie po każdej zmianie
- uruchamiałem program w trybie zgodności z systemem Windows 8 (Windowsowe rozwiązywanie problemów też nie pomogło)
- uruchamiałem problem przy użyciu zintegrowanej grafiki (z poziomu pulpitu, poniższy screenshot)

Screenshot_19.jpg


A to widzę:

Screenshot_20.jpg


Jak dla mnie to wygląda tak, jakby OBS nie widział ekranu...

Screenshot_21.jpg


Dźwięk jest, obraz nie. Co ciekawe, jeśli ustawię nagrywanie okna to widać okno.

Screenshot_22.jpg


No i tak to wygląda, ekran czarny a okno dobrze widać.

Screenshot_23.jpg


Coś tu jeszcze w ustawieniach zmienić?

Screenshot_24.jpg


Screenshot_25.jpg


Nie wiem co dalej z tym robić, jeśli możecie to pomóżcie, będę wdzięczny!!!

Logi:

Używam laptopa - MSI GF 63 8RC
Specyfikacja:
- Intell Core i5 8300H
- GForce GTX 1050 (aktualizacje wgrane) 4GB
- Windows 10 Home, 64bit (zaktualizowany do wersji 1909, czyli chyba najnowszej na początek kwietnia 2020r.)
- 16GB RAM
- Ekran FHD 1920x1080
 

Szymonjestsuper

New Member
Mam ten sam problem. Czy wiadomo jak to naprawić?
Siemanko!

Chciałbym robić tutoriale w których będę opowiadał o programowaniu, uczył tego itp. i właśnie chciałem użyć OBS do przechwytywania ekranu z dźwiękiem, ale po dodania źródła "przechwytuj ekran" chyba nie wykrywa mi ekranu... Wrzucam screeny. Zakładam nowy wątek, bo przeszedłem przez chyba 15 tutoriali jak naprawić ten problem i nic nie pomogło, a Windowsowa aplikacja do nagrywania egranu ssie. Wersja OBS to 25.0.4

Co robiłem (żadne z wymienionych działań nie przyniosło rezultatu):
- odpalałem program jako administrator
- zaistalowałem program ponownie (usuwając wszystkie dane z poprzedniej instalacji, łącznie z ustawieniami i pozostałościami po pliku)
- w Panelu Sterowania Nvidii w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" dodałem OBS Studio i jako preferowany procesor graficzny raz wybrałem zintegrowaną kartę graficzną, raz dedykowaną Nvidii, a raz wybrałem opcję "Użyj ustawienia globalnego" z preferencją na grafikę zintegrowaną (nic z tego nie przyniosło porządanego rezultatu)
- w GForce Experience wyłączyłem udostępnianie
- kikakrotnie restartowałem komputer, program oczywiście też uruchamiałem ponownie po każdej zmianie
- uruchamiałem program w trybie zgodności z systemem Windows 8 (Windowsowe rozwiązywanie problemów też nie pomogło)
- uruchamiałem problem przy użyciu zintegrowanej grafiki (z poziomu pulpitu, poniższy screenshot)

View attachment 53354

A to widzę:

View attachment 53359

Jak dla mnie to wygląda tak, jakby OBS nie widział ekranu...

View attachment 53361

Dźwięk jest, obraz nie. Co ciekawe, jeśli ustawię nagrywanie okna to widać okno.

View attachment 53362

No i tak to wygląda, ekran czarny a okno dobrze widać.

View attachment 53363

Coś tu jeszcze w ustawieniach zmienić?

View attachment 53364

View attachment 53365

Nie wiem co dalej z tym robić, jeśli możecie to pomóżcie, będę wdzięczny!!!

Logi:

Używam laptopa - MSI GF 63 8RC
Specyfikacja:
- Intell Core i5 8300H
- GForce GTX 1050 (aktualizacje wgrane) 4GB
- Windows 10 Home, 64bit (zaktualizowany do wersji 1909, czyli chyba najnowszej na początek kwietnia 2020r.)
- 16GB RAM
- Ekran FHD 1920x1080
 

mkm_008

New Member
Mam ten sam problem tylko że nawet w przechwytywaniu gry program nie chciał nic pokazywać, a bardzo chciałem zrobić live :(
 

NICKbezCUKRU

New Member
Cześć,
Miałem ten sam problem z OBS v21.1.1 (czarny ekran przy przechwytywaniu ekranu a przy przechwytywaniu okna normalnie działało) i o to co zrobiłem, aby to naprawić (dodam że posiadam windowsa 10 oraz 2 karty graficzne w laptopie - Nvidia Geforce 960M oraz zintegrowaną Intel HD Graphics 630):
1) wchodzisz w Start/Ustawienia/System/Ekran/Ustawienia Grafiki/
2) w polu przeglądaj szukasz ścieżki gdzie zainstalowałeś OBS na dysku. Szukasz pliku .exe - "obs64.exe" i klikasz w niego 2 krotnie.
3) Pod przeglądaj doda Ci się program obs, następnie klikasz go i wybierasz swoją zintegrowaną kartę graficzną.
4) Kolejnym krokiem jest wejście w ustawienia NVidia - Panel Sterowania Nvidia/zarządzanie ustawieniami 3D/ustawienia programu/
5) W polu nr 1 z listy rozwijanej szukasz programu OBS i w polu nr 2 z opcji rozwijanej wybierasz "Zintegrowana Karta Graficzna" po czym klikasz Zastosuj. Po kliknięciu może na chwile zlagować komputer ale później powinno być wszystko git.
6) Uruchamiasz Program OBS, w którym powinno już działać przechwytywanie okna.
-- Problem polega jak już wyżej ktoś wspomniał na tym że posiadając 2 karty graficzne w komputerze, obs może używać karty graficznej na której nie pracuje nasz ekran stąd czarny ekran.
Mam nadzieję że pomogłem, w załącznikach przesyłam screeny jak to wygląda z mojej perspektywy.
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    69.2 KB · Views: 1,094
  • 2.png
    2.png
    84.2 KB · Views: 1,090

joannachoj

New Member
Siemanko!

Chciałbym robić tutoriale w których będę opowiadał o programowaniu, uczył tego itp. i właśnie chciałem użyć OBS do przechwytywania ekranu z dźwiękiem, ale po dodania źródła "przechwytuj ekran" chyba nie wykrywa mi ekranu... Wrzucam screeny. Zakładam nowy wątek, bo przeszedłem przez chyba 15 tutoriali jak naprawić ten problem i nic nie pomogło, a Windowsowa aplikacja do nagrywania egranu ssie. Wersja OBS to 25.0.4

Co robiłem (żadne z wymienionych działań nie przyniosło rezultatu):
- odpalałem program jako administrator
- zaistalowałem program ponownie (usuwając wszystkie dane z poprzedniej instalacji, łącznie z ustawieniami i pozostałościami po pliku)
- w Panelu Sterowania Nvidii w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" dodałem OBS Studio i jako preferowany procesor graficzny raz wybrałem zintegrowaną kartę graficzną, raz dedykowaną Nvidii, a raz wybrałem opcję "Użyj ustawienia globalnego" z preferencją na grafikę zintegrowaną (nic z tego nie przyniosło porządanego rezultatu)
- w GForce Experience wyłączyłem udostępnianie
- kikakrotnie restartowałem komputer, program oczywiście też uruchamiałem ponownie po każdej zmianie
- uruchamiałem program w trybie zgodności z systemem Windows 8 (Windowsowe rozwiązywanie problemów też nie pomogło)
- uruchamiałem problem przy użyciu zintegrowanej grafiki (z poziomu pulpitu, poniższy screenshot)

View attachment 53354

A to widzę:

View attachment 53359

Jak dla mnie to wygląda tak, jakby OBS nie widział ekranu...

View attachment 53361

Dźwięk jest, obraz nie. Co ciekawe, jeśli ustawię nagrywanie okna to widać okno.

View attachment 53362

No i tak to wygląda, ekran czarny a okno dobrze widać.

View attachment 53363

Coś tu jeszcze w ustawieniach zmienić?

View attachment 53364

View attachment 53365

Nie wiem co dalej z tym robić, jeśli możecie to pomóżcie, będę wdzięczny!!!

Logi:

Używam laptopa - MSI GF 63 8RC
Specyfikacja:
- Intell Core i5 8300H
- GForce GTX 1050 (aktualizacje wgrane) 4GB
- Windows 10 Home, 64bit (zaktualizowany do wersji 1909, czyli chyba najnowszej na początek kwietnia 2020r.)
- 16GB RAM
- Ekran FHD 1920x1080
Hej mam identyczny problem . Czy Tobie się udało to rozwiązać ?? Pozdrawiam
 
Top